Warsztaty dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących i młodych rodziców

Kształtowanie nawyków żywieniowych

Wiedza żywieniowa polskich rodziców jest niska, trendy zywieniowe kształtują producenci żywności wysokoprzetworzonej. Niestety skutkuje to tym, że polskie dzieci tyja najszybciej i nie odżywaja się dobrze gdy wkraczają w wiek szkolny. Można to zmienić proponując rodzicom rzetelną edukacje żywieniową.

Dla kogo?

  • Dla Klubów Rodzica
  • Dla Przychodni Medycznych i Poradni
  • Dla Szpitali Położniczych
  • Dla Szkół Rodzenia

Korzyści płynące z warsztatów

  • Wiedza na temat żywienia podczas ciaży i karmienia piersią
  • Wiedza na temat żywienia najmłodszych
  • Umiejętność kupowania odpowiednich produktów spozywczych
  • Kreowanie dobrych nawyków żywieniowych całej rodziny
  • Przeciwdziałanie otyłości i chorobom cywilizacyjnym

Przykładowa tematyka

Okres ciaży, karmienia piersią i pierwszych lat życia dziecka wiąże się zazwyczaj u z dużymi zmianami zywieniowymi. Warto jest nie błądzić w gąszczu nawzajem wykluczających się informacji, które moga przynieść dużo niekorzystnych konsekwencji. Nasze Warsztaty pozwalają rozwiać wiele wątpliwości.

Rozszerzanie diety niemowlęcia

Dietę niemowlaka rozszerza się w oparciu o aktualny schemat żywienia dzieci. Większość młodych rodziców nie zna go i nie uzyskuje na ten temat rzetelnych informacji ani u lekarza pediatry ani u położnej. Często bazuje na błędnych informacjach znalezionych w Internecie.

Cukier i jego zamienniki

Dzieci w Polsce spożywają zbyt dużo cukru, jedzą go o wiele więcej niż ich dziadkowie czy rodzice. Wynika to z tego, że większość oferowanych produktów spożywczych ma dodawany cukier, czego konsumenci nie widzą gołym okiem. Omówimy produkty, których należy unikać. Zastanowimy się, jakie mamy zamienniki cukru, jak przygotować szybkie i zdrowe słodkie dania nie używając „dosładzaczy”.

Świadome zakupy

Nie łatwo wybrać produkty odpowiednie dla najmodszych, zwłaszcza gdy sie nie wie na co zwrócić uwagę. Wiele produktów dedykowanych dzieciom, juz po 4 miesiącu w ogóle nie nadaje dla nich. Dlatego warto dowiedzieć się jak czytać etykiety kupowanej żywności i jakich produktów unikać.

Napisz co Cię interesuję, a przygotujemy ofertę cenową


Zarezerwuj miejsce na szkoleniu / warsztatach

Wybrane szkolenie/warsztat: