Nasze warsztaty to połączenie zabawy, edukacji i kulinarnych podbojów. Cykliczne warsztaty to idealny sposób na kształtowanie nawyków żywieniowych dzieci, edukujemy również rodziców, którzy są zachęcani do gotowania razem z dziećmi w domu. To naprawdę działa.
Tworze takie szkolenia, w których sama z przyjemnością wzięłabym udział.
Wiem jak bardzo ograniczony jest Twój czas, dlatego cenie go i pokazuje jak usprawnić pracę, by nie brać jej do domu.
Mam świadomość ile stresu kosztują Cię kontrole Sanepidu, ale wiem również, jak poradzić sobie z trudnymi pytaniami podczas wizyty Inspektora.
Znam stawki żywieniowe w placówkach oświaty, podpowiadam jak jeszcze bardziej optymalizować wydatki przy jednoczesnym zwiększeniu atrakcyjności żywienia.
Na co dzień pracuje z Intendentami ze żłobków, przedszkoli i szkół, dzięki czemu wiem, jakich rozwiązań Ci potrzeba.
Jestem dietetykiem pediatrycznym, podpowiadam, jakich skutecznych trików używać, by dzieci chętnie jadły zdrowe jadłospisy zgodne z prawnymi wytycznymi.
Cenie sobie kontakty międzyludzkie i wzajemną wymianę doświadczeń, dlatego staram się, by na szkoleniach panowała przyjazna i otwarta atmosfera.
Moje szkolenia to przede wszystkim praktyka.
Szkolenia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu jest również czas na omówienie Twoich indywidualnych problemów oraz wymianę doświadczeń z innymi Intendentam.
Dokumenty prawne przekładam na bardziej „ludzki” język, pracujemy na konkretnych przykładach, byś mogła je szybko zrozumieć i byś wiedziała, jak łatwo się do nich stosować.
Wskazówki, które dostaniesz na szkoleniu, skutecznie wykorzystasz już w kolejnym dniu pracy.
Zyskasz też pewność, że to co robisz, robisz najlepiej.
Sposób prowadzenia zajęć i scenariusz jest zawsze dostosowany do wieku i umiejętności dzieci. Dbamy o każdy detal, o alergików również – gdy zgłosisz nam, że w gupie jest alergik będziemy mieli ze sobą alternatywne produkty dla dziecka z alergiami pokarmowymi.
Śmieciowe jedzenie króluje w polskich domach. Często nieświadomi rodzice serwują swoim dzieciom w dobrej wierze przekąski, które w większości składają się z cukru, na przykład kremy czekoladowo-orzechowe. Na warsztatach dziecko zobaczy, jak w prosty sposób zamienić niezdrowe smarowidła w samodzielnie przygotowany przez siebie krem, oczywiście z odpowiednich dla niego składników.
Kasza to wciąż dość często pomijany produkt. A szkoda, gdyż bogactwo jej wartości odżywczej jest wprost imponujące. Często rezygnujemy z podawania dzieciom tego produktu lub dajemy je w małych ilościach, bojąc się odmowy. Na warsztatach dziecko będzie miało okazje poznać bogactwo polskich kasz. Odkryje również kaszę w niecodziennej odsłonie, zrobi sobie samodzielnie słodką przekąskę z jej udziałem w roli głównej. Na naszych warsztatach kasze pałaszują nawet największe niejadki.
Strączki to nie tylko fasola czy groch, ale również niedoceniana soczewica czy ciecierzyca. Wartościom odżywczą często dorównująca mięsu, a jest zdecydowanie zdrowsza. Dzieci zaznajomią się ze strączkami, których często nie znają, poznają je z imienia i z faktury. Przygotują też różową i zieloną pastę.
Jak powstają płatki owsiane? Często nie wiedzą tego nawet dorośli. Na warsztacie dzieci samodzielnie przygotują z ziarna owsa płatki, a później wykorzystają je do przygotowania słodkich łakoci, które w porównaniu do owsianki przypadają do gustu niemal każdemu dziecku.
Po co jemy nabiał? Dzieci dowiedzą się o roli wapnia w diecie oraz poznają produkty bogate w ten ważny składnik. Na zakończenie własnoręcznie wykonają przekąskę na bazie nabiału.
Mimo, że piekarnie oferują całą gamę różnorodnego pieczywa, większość dzieci zjada wypieki z mąki oczyszczonej. Powoduje to niedoborową ilość błonnika w diecie, co jest główną przyczyną zatwardzeń u dzieci. Dzieci zobaczą czym różni się pieczywo pełnoziarniste od oczyszczonego oraz dokonają wypieku z pełnego ziarna.
Dzieci uwielbiają kanapki z masłem – takie śniadanie nie jest dobrym rozwiązaniem dla rozwijającego się organizmu. Na warsztatach dzieci zobaczą, z czego powstaje masło, samodzielnie je wykonają, dodając do niego wartościowe dodatki, które podniosą wartość odżywczą tego tłuszczu.
Większość dzieci uwielbia fast foody. Jak przekłóć to zamiłowanie, w miłość do zdrowego jedzenia? Wystarczy zamienić mięso w hamburgerze na bardziej wartościowe składniki – kaszę, warzywa, strączki, nasiona, itp. Takie burgery pachną i smakują równie dobrze, a są zdecydowanie korzystaniejsze dla zdrowia roziwjających się młodych organizmów.
Sprawdź teraz swoją pocztę. Wysłałam Ci wiadomość. Otwórz ją i kliknij w link potwierdzający.
E-mail jest wysyłany automatycznie, więc jeśli go nie widzisz sprawdź folder SPAM, OFERTY, NEWSLETTER - być może wpadł on właśnie tam.
Jeśli są jakieś problemy techniczne i nigdzie go nie ma - napisz do mnie dorota@przewodnikzywienia.pl